Ropczyce: Rozpoczęto przebudowę targowiska

Ropczyce: Rozpoczęto przebudowę targowiska

Rozpoczęła się przebudowa targowiska w Ropczycach. Plac jest już uporządkowany, a stoiska rozebrane. Cały plac zostanie oświetlony i ogrodzony. Koszt inwestycji to 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł gmina zdobyła z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – zarządzanym w tym zakresie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Nowe targowisko ma być gotowe jesienią.

Miejscowe targowisko w Ropczycach od lat służy kupcom z miasta i okolic, handlującym artykułami ogrodniczymi i przemysłowymi, a także samym mieszkańcom. Miejsce cieszy się wśród mieszkańców sporą popularnością, a dla kupców jest źródłem dochodu. Po blisko 30 latach funkcjonowania lokalne targowisko zostanie zmodernizowane

Na palcu targowiska rozpoczęły się już prace przy przebudowie. Trwa uzyskiwanie ostatnich pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych na terenie targowiska.

Firmą wykonawczą jest  Zakład Budowlano – Handlowo – Produkcyjny „BronBud”,  prace na targowisku przy przebudowie rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego.

W ramach inwestycji zostanie całkowicie utwardzona powierzchnia, powstaną nowe obiekty handlowe i sanitariaty. Plac zostanie oświetlony i ogrodzony. Obiekt ma spełniać oczekiwania zarówno mieszkańców jak i potencjalnych najemców stoisk.

W ramach projektu budowlanego zaprojektowano 10 pomieszczeń handlowych o powierzchni użytkowej około 16,20 m2 oraz 4 pomieszczenia handlowe o powierzchni około 33,15m2. W centralnej części budynku znajdować się będzie wiata o powierzchni około 169 m2 przeznaczona na handel doraźny m.in. produktami warzywniczymi, owocami i innym produktami rolnymi.

Zaprojektowane zostały również miejsca parkingowe dla handlujących przede wszystkim pod wiatą oraz część sanitarno – magazynową.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.