Ropczyce: Targowisko zostanie przebudowane i zyska nowy wygląd.

Ropczyce: Targowisko zostanie przebudowane i zyska nowy wygląd.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowanego w formie działań delegowanych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

W poniedziałek, 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Ropczycach Burmistrz Ropczyc podpisał umowę z Zakładem Budowlano-Handlowo-Produkcyjnym „BronBud” z okolic Mielca na zaprojektowanie i przebudowę targowiska w Ropczycach.

Zadanie podzielone jest na dwie części: w tym roku wykonawca skupi się na zaprojektowaniu przebudowy obecnego bazaru miejskiego i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Faktyczne roboty przewidziane są na przyszły rok. Jego oddanie przewidziane jest na jesień 2021 roku.

W 2018 roku gmina Ropczyce przygotowała projekt programu funkcjonalno-użytkowego przebudowy tego placu, który przewiduje całkowite utwardzenie powierzchni, budowę otwartych stoisk handlowych, montaż stołów pod wiatą oraz budowę obiektów handlowych i sanitariatów. Cały plac będzie tez oświetlony. Ostateczny sposób zagospodarowania targowiska zostanie zaakceptowany w drodze opracowanych przez wykonawcę projektów budowlanych i wykonawczych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.