Ropczyce: Wystawa kartek świątecznych

Ropczyce: Wystawa kartek świątecznych

W kościele pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim można oglądać wystawę kartek świątecznych zgłoszonych przez uczniów szkół podstawowych na V gminny konkurs Orszak Trzech Króli.

Wystawa kartek świątecznych zgłoszonych na V konkurs plastyczny „Orszak Trzech Króli” można od 06.01.2020 oglądać na wystawie w kościele farnym w Sędziszowie Małopolskim.

Kartki przedstawiają trzech mędrców podążających do małego Jezuska. Dodatkowo wzbogacone są o element które kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Z powodu panującej pandemii i obostrzeń barwny korowód, który od kilku lat w Święto Objawienia Pańskiego przechodził ulicami Sędziszowa Małopolskiego, nie odbył się. Ekspozycja w symboliczny sposób wzbogaciła dzisiejszy Orszak Trzech Króli bocznymi nawami świątyni

Wystawę kartek można oglądać do 10 stycznia przed i po nabożeństwach w sędziszowskiej farze. 11 stycznia wystawa zostanie przeniesiona do Biblioteki Publicznej przy ul. Fabrycznej w Sędziszowie Małopolskim.

Na sztalugach eksponowanych jest ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych gminy Sędziszów Małopolski. Kartki przedstawiają trzech króli, którzy podążają do stajenki i elementy które wiążą się ze świętami Bożego Narodzenia np. bombki, gałązki czy jemiołę.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.