Ropczyce: „Z konikiem polskim” przez las w gminie Ostrów

Ropczyce: „Z konikiem polskim” przez las w gminie Ostrów

Szlak konny pod nazwą „Z konikiem polskim” został oficjalnie przekazany do użytkowania. Większa część tras przebiega przez lasy Nadleśnictwa Tuszyma.

Dnia 29 grudnia  na terenie Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „Ostoja” leśnicy i samorządowcy podpisali porozumienie dotyczące zagospodarowania szlaku.

W uroczystym otwarciu wzięli również udział przedstawiciele Stowarzyszenia „Kudłate Ranczo”, Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „Ostoja”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

Celem współpracy jest umożliwienie rozwoju turystyki jeździeckiej o szerokim zasięgu również międzynarodowym, na wyznaczonej trasie, służącej do odbywania wycieczek konnych, wyposażonej w urządzenia zapewniające bezpieczne i spokojne jej przebycie.

Leśny szlak konny przeznaczony jest do turystycznego, rekreacyjnego i szkoleniowego użytkowania koni wierzchowych, a tam gdzie pozwalają na to warunki terenowe, również zaprzęgów konnych.

Trasa o łącznej długości 26 km, z czego (6 km stanowią tereny gminy Przecław, 20 km stanowią tereny gminy Ostrów).

Mapa poglądowa jest dostępny na stronach internetowych Nadleśnictwa Tuszyma, Gminy Ostrów i Gminy Przecław oraz na tablicach informacyjnych szlaku. Trasa oznakowana została zielną kropką o średnicy 8 cm na białym tle.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.