Ropczyce: Zakończył się 32. Wojewódzki Konkurs "Ludowe Obrzędy i Zwyczaje" w Sędziszowie Małopolskim

Ropczyce: Zakończył się 32. Wojewódzki Konkurs "Ludowe Obrzędy i Zwyczaje" w Sędziszowie Małopolskim

32 Wojewódzki Konkurs “Ludowe Obrzędy i Zwyczaje” przeszedł do historii. W ciągu dwóch dni (3 i 4 października) na scenie sędziszowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 8 grup z Podkarpacia i jeden Lubelszczyzny.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny konkurs odbył się niestety bez udziału publiczności. Prezentacje zespołów oglądać można było online na kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Wydarzenie współfinansowane było przy udziale środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwsza nagroda w konkursie przypadła dla zespołu obrzędowego Graboszczanie z Grabownicy Starzeńskiej, który zaprezentował widowisko “Po wykopkach”.

Drugie miejsce otrzymał zespół z miejscowości Lubenia – Lubenianki – za interpretację “Kiszenie kapusty”.

Dwie trzecie (równorzędne) nagrody otrzymały: Zespoły Folusz z Giedlarowej oraz Sokolanki z Sokolnik. Zespół z Giedlarowej przedstawił fragment “Wesela”, zaś Sokolanki “Czary, Mary i Uroki’

Nagroda Grand Prix przypadła dla zespół Jamniczanki z Jamnicy (gmina Grębów), za pełną humoru inscenizację tradycyjnego prania.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.