Ropczyce: Zamknięte szkoły. Nauczycielka zakażona koronawirusem w Gminie Iwierzyce.

Ropczyce: Zamknięte szkoły. Nauczycielka zakażona koronawirusem w Gminie Iwierzyce.

W dniu 09.09.2020 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o przypadku zakażenia COVID-19 w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jest to jedna z nauczycielek, która pracuje we wszystkich sześciu placówkach w Gminie Iwierzyce.

Sekretarz Gminy Iwierzyce Łukasz Tobiasz potwierdził ,że  koronawirusem jest zakażona jedna z nauczycielek. W związku z zaistniałą sytuacją szkoły przeszły w tryb nauczania hybrydowego oraz zdalnego.

Szkoły w Gminie Iwierzyce są pierwszymi placówkami w powiecie ropczycko-sędziszowskim, które po 1 września zostały zmuszone do nauki zdalnej:

  • W trybie hybrydowym pracuje Szkoła Podstawowa w Wiercanach, gdzie klasa 7 i 8 jest wyłączona z nauczania stacjonarnego, natomiast dla pozostałych klas nauczanie odbywa się normalnie.
  • Pozostałe pięć szkół na ternie Gminy Iwierzyce zostały zamknięte terminowo — do poniedziałku 14 września (jest to okres kwarantanny), nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym. 

Urząd Gminy Iwierzyce wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Petenci obsługiwani są jak to było w marcu i kwietniu: czyli w przedsionku dzwonią na sekretariat, gdzie są łączeni z odpowiednim pracownikiem. Jeżeli jest to temat, który może poczekać do przyszłego tygodnia (to czekamy), jeżeli nie to pracownicy starają się obsłużyć mieszkańców — Łukasz Tobiasz (Sekretarz Gminy Iwierzyce).

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.