Rzeszów: Firma Ada-Light zmodernizuje Stadion Stali

Rzeszów: Firma Ada-Light zmodernizuje Stadion Stali

Obiekt zostanie przystosowany do I ligi piłkarskiej. Znajdą też coś dla siebie żużlowcy.

Ratusz już wcześniej zapowiedział, że dołoży kwotę brakującą do ceny najtańszej oferty złożonej w przetargu. Ta, przesłana właśnie propozycja przez firmę Ada-Light z Bud Kozienickich k. Gostynina, wyceniona została na 10 869 510 zł, podczas gdy przyjęty przez miasto limit sięgał 8,6 mln zł. Miasto z wyborem wykonawcy inwestycji musiało się znaczenie pospieszyć, ponieważ w październiku PZPN zezwolił na rozgrywanie meczów ligowych drużynie Apklan Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, jedynie pod warunkiem, że wiosną obiekt będzie już spełniał wszystkie ligowe kryteria.

W przetargu wystartowało sześć firm. Najdroższa oferta wyceniona była na 15,3 mln zł. Cztery, pozostałe oferty mieściły się cenowo w przedziale 13-14 mln zł.

Miejskie zamówienie zawiera: wykonanie podgrzewanej płyty boiska głównego oraz z drenażem i systemem nawadniania, przebudowę toru żużlowego (m.in. wymiana krawężnika wewnętrznego toru żużlowego, wymiana/uzupełnienie elementów bandy żużlowej na elementy pochłaniające energię kinetyczną, a także montaż odwodnienia liniowego), przebudowę pomieszczenia pod trybuną wschodnią na potrzeby zabudowy węzła cieplnego, do zasilania systemu ogrzewania boiska i wykonanie systemu nawadniania boiska treningowego.

Do tego powstaną dwa dodatkowe, nowe maszty oświetleniowe na potrzeby oświetlenia boiska do piłki nożnej i toru żużlowego oraz rozbudowany zostanie kontenerowy punktu kasowy. Rozebrane zostaną już obecne 4 wysokie maszty oświetleniowe.

Miasto ogłosiło też przetarg na dostarczenie nowych boksów dla rezerwowych zawodników oraz dla obsługi medycznej i sędziów. Wszystkie fotele planowo będą typu VIP PRO i tapicerowane.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.