Rzeszów: Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie pomagają “Kundelkowi” przetrwać zimę.

Rzeszów: Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie pomagają “Kundelkowi” przetrwać zimę.

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej postanowili zbierać karmę dla zwierząt, które znalazły tymczasowe schronienie w rzeszowskim schronisku „Kundelek”. To akcja “Puszka z puszki”.

Od 13 stycznia przy wejściu do Zakładu Karnego w Rzeszowie stoją kosze z wizerunkami psa i kota. Są przeznaczone na karmę dla zwierzaków „Kundelka”.

,, Zima jest dla wszystkich zwierząt czasem trudnym. W domach wielu funkcjonariuszy są psy i koty, które nie muszą martwić się o ciepły kąt i jedzenie. Także w pracy służbę z nami pełnią na co dzień psy, bez których wyczulonego węchu służba byłaby o wiele trudniejsza. One również mają zapewnione doskonałe warunki i opiekę, z tą medyczną włącznie – mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie”.

W schronisku jest mnóstwo psiaków i kotów, które czekają na swój dom. To właśnie niektórymi z nich opiekują się pracownicy schroniska. Każda osoba z dobrym sercem, a także funkcjonariusze są takimi ludźmi.

Zakład Karny w Rzeszowie współpracuje z “Kundelkiem” od wielu lat. Niejednokrotnie przekazywał schronisku zużyte koce i materiały do ocieplania kojców, a funkcjonariusze angażowali się w pomoc przebywającym tam zwierzętom.

Do wybuchu pandemii w schronisku zatrudniona była grupa skazanych, którzy pomagali w bieżących pracach. Niestety, pandemia i wszechobecne zasady reżimu sanitarnego sprawiły, że pomoc jest utrudniona.

Trudniejsza, ale nie niemożliwa. Teraz ci, którzy chcą wesprzeć “Kundelka”, mogą oddać karmę do specjalnych koszów. Akcję można też wspomóc finansowo, wrzucając datki do skarbonki. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma dla zwierzaków, która – wraz z tą zebraną do koszy – zostanie przekazana do schroniska początkiem lutego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.