Rzeszów: Koronawirus w Pro-Familii. W kwarantannie przebywa 16 noworodków.

Rzeszów: Koronawirus w Pro-Familii. W kwarantannie przebywa 16 noworodków.

Badania potwierdziły zakażenie u położnej Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Chore są też dwie pacjentki z dwóch podkarpackich powiatów. Sanepid objął kwarantanną m.in. 16 noworodków i ich matki. To mieszkańcy Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Wojewódzka stacja epidemiologiczna w czwartek poinformowała o potwierdzonym dodatnim wyniku badań na koronawirusa u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

Dane 39 pacjentek PRO-FAMILII dostały różne stacje epidemiologiczne

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie przekazał dane 39 pacjentek szpitala do innych stacji z Podkarpacia i spoza województwa w celu objęcia ich nadzorem i przeprowadzenia badań.

Wstrzymane zostały też przyjęcia na oddział patologii ciąży. – Przyjmowane są tylko pacjentki w stanach nagłych. Na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno-położniczego – wyjaśnia Mateusz Radko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Pacjentki oddziału patologii ciąży, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem, zostały poddane kwarantannie w warunkach szpitalnych. – Po upływie 7 dni od kontaktu u pacjentek zostały wykonane testy na obecność wirusa. Wyniki są ujemne – twierdzi Mateusz Radko.

Na kwarantannie przebywa jeszcze 72 osoby z miasta i powiatu rzeszowskiego, w tym 7 osób z personelu, 16 pacjentek, 16 noworodków i 33 współdomowników.

Dane kolejnych 39 pacjentek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie  przekazał do innych PSSE w województwie i poza województwem w celu objęcia nadzorem
i badaniami
– dodaje Radko. 

Do 29 lipca badania kontrolne przeprowadzono u 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek. Dwa testy dały wyniki pozytywne. To wypisane ze szpitala pacjentki, jedna pochodzi z powiatu dębickiego, druga z mieleckiego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.