Rzeszów: Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

Rzeszów: Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

8 stycznia 2021 r. w godz. 12:00-18:00 odbyła się piąta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie. Festiwal naukowy, z powodu pandemii odbył się w wersji online.

Pomimo konieczności zmiany organizacji, akcja Nocy Biologów była okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, zainteresować się biologią

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, jednak  każdy pasjonat biologii znalazł coś dla siebie.

Podczas Nocy Biologów nie zabrakło pokazów, quizów interaktywnych, krótkich filmów z eksperymentami do wykonania w domu, ale też wykładów. Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Aneta Bylak mówiła między innymi o tym, jakie strategie i narzędzia wykorzystują zwierzęta do zdobycia pokarmu.

Miś yogi, czyli niedźwiedź grizzly z Parku Narodowego Yellowstone w rzeczywistości nie podkrada turystom koszyków piknikowych, o czym świadczą przeprowadzone doświadczenia. Wydry morskie natomiast konsumują małże leżąc w wodzie brzuchem do góry. Za pomocą różnego rodzaju patyczków, pustych muszli, czy szkła, wydobywają wnętrze małży.

Noc Biologów, to wydarzenie ogólnopolskie. Na Uniwersytecie Rzeszowskim organizowana jest od 5 lat.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.