Rzeszów: Politechnika Rzeszowska operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli

Rzeszów: Politechnika Rzeszowska  operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli

Umowę na utrzymanie naukowo-badawczego obiektu wraz z wyposażeniem podpisali Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta i Piotr Koszelnik, rektor rzeszowskiej uczelni.

Zawarta umowa będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

-To, że Politechnika Rzeszowska ze swoimi kompetencjami, wizją rozwoju będzie operatorem przez kolejne cztery lata jest najlepszym świadectwem długotrwałej strategii obecności w Stalowej Woli, rozwoju i wykorzystywania swojej kadry oraz potencjału studentów do rozwoju gospodarczego Stalowej Woli. Dzięki tej współpracy budujemy gospodarkę opartą na wiedzy, a Politechnika Rzeszowska jest liderem tego rozwoju – mówił prezydent Stalowej Woli.

Oczywiście Piotr Koszelnik odpowiedział:

-Jest mi bardzo miło, że w imieniu Politechniki Rzeszowskiej mogłem podpisać porozumienie dotyczące tego, iż Politechnika będzie operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego. Dzięki temu zwiększy się zakres możliwości badawczych nie tylko Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, ale całej Politechniki Rzeszowskiej. Ten dzisiejszy dzień, jest szczególny, ponieważ kontynuujemy i rozwijamy wieloletnią współpracę, ale niejako mamy nowe otwarcie. Wychodzimy do przedsiębiorców, do lokalnego biznesu z ofertą badawczą i to jest oferta, na podstawie której biznes, miasto i Politechnika Rzeszowska mogą zbudować coś lepszego z pozytywnymi efektami gospodarczymi. Chciałbym, żeby to Laboratorium pracowało dla dobra lokalnego biznesu – powiedział rektor rzeszowskiej uczelni.

Zgodnie z umową, Politechnika Rzeszowska jest zobowiązana do utrzymania aparatury badawczej i urządzeń laboratoryjnych, ale również jest zobowiązana do prowadzenia prac badawczych lub rozwojowych na bazie przekazanej jej w zarządzanie infrastruktury. O sposobie wykorzystania sprzętu będzie informować urząd poprzez raporty np. sprawozdania, spisy, analizy, listy i zestawienia. Jako operator Laboratorium Międzyuczelnianego, Politechnika będzie też inicjatorem lub partnerem projektów badawczo-rozwojowych, realizowanych z jednostkami naukowymi, partnerami przemysłowymi (w tym klastrami) itp.

Miasto zapłaci uczelni za realizację 825 792 zł.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.