Rzeszów: Ruszyła kolejna edycja kampanii "Rak a zdrowie"

Rzeszów: Ruszyła kolejna edycja kampanii "Rak a zdrowie"

Ruszyła siódma edycja kampanii profilaktycznej “Rak a zdrowie”. Mieszkanki Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego mogą od bezpłatnie i bez skierowania wykonać badania mammograficzne.

Kampania „Rak a zdrowie” realizowana jest przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie już po raz siódmy. Dotychczas w ramach akcji przebadało się ponad 3000 kobiet – dzięki temu udało się wykryć 166 zmian nowotworowych we wczesnym stadium rozwoju, a 64 kobiety zostały skierowane na dalszą diagnostykę. 

Profilaktyczne badania mammograficzne mogą wykonać Panie w wieku 50-69 lat na w ramach VII edycji kampanii „Rak a zdrowie          ”.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7.00 – 16.00, w Pracowni Mammograficznej w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. 

Panie, które wykonają badanie mogą wziąć udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest blisko 50 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. zestawy kosmetyków, drobne sprzęty RTV i AGD, suplementy diety i inne. Nagrodę główną stanowi stacjonarny rower treningowy o wartości 500 zł. 

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną złotówkę.

Badania wykonywane są w ramach programu NFZ, w związku z tym panie, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bezpłatnie.

Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605, mailowo: radiologia@zoz2.pl lub osobiście w Rejestracji RTG.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.