Rzeszów: "W tym sęk, by pokonać lęk". Wolontariusze szlachetnej paczki poszukiwani

Rzeszów: "W tym sęk, by pokonać lęk". Wolontariusze szlachetnej paczki poszukiwani

8 października zaprezentowane zostało hasło tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się znaleźć wystarczającej liczby chętnych, w tym wyjątkowo trudnym roku tysiące rodzin i dzieci mogą zostać bez pomocy. To ostatnia chwila, by dołączyć do wolontariatu.

Największym wrogiem pomagania jest lęk  w nas, który powinniśmy pokonać. Tegoroczne hasło ma motywować do pokonywania w sobie lęku i zachowując zdrowy rozsądek, zbliżyć się do człowieka, który nas potrzebuje.

„W tym sęk, by pokonać lęk”, pod takim hasłem w Rzeszowie społecznicy ze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości zachęcali do udziału w projekcie.

Projekt ma pomóc rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej jak również objąć wsparciem dzieci mające kłopoty w szkole.

Na rzeszowskim rynku, podobne jak w innych miastach wojewódzkich w Polsce zorganizowano akcję poszukiwania i naboru wolontariuszy. Są bardzo potrzebni, zwłaszcza teraz podczas pandemii.

Na Podkarpaciu potrzeba około 300 osób do Szlachetnej Paczki i około 150 do Akademii Przyszłości. W całej Polsce brakuje jeszcze ponad 3 tys. wolontariuszy. 

Osoby zainteresowane udziałem w tych projektach przyszłości szczegółowe informacje znajda na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.