Rzeszów: Ze Stadionu Miejskiego znikają jupitery

Rzeszów: Ze Stadionu Miejskiego znikają jupitery

Po 46 latach demontowane są jupitery czyli maszty, które oświetlały Stadion Miejski „Stali” przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Od poniedziałku 51-metrowe kolosy powoli znikają ze stadionu.

W 1974 roku stadion przy Hetmańskiej zyskał sztuczne oświetlenie. W tamtych czasach jupitery mogły robić wrażenie. Jeszcze kilkanaście lat temu bywały używane (choć moc około 700 luksów nie pozwalała należycie oświetlić murawy), ale ostatnio stanowiły już nieczynny, zbędny i wątpliwy ozdobnik całego obiektu.

Po 46 latach rozpoczęła się rozbiórka oświetlenia Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Teraz jupitery trafią na złom, a w ich miejsce powstanie najnowocześniejsze oświetlenie w Polsce.

Nowe oświetlenie zostanie umieszczone pod dachem trybuny, a także na dwóch masztach od strony zachodniej stadionu. Oba maszty będą miały po 61 metrów wysokości.

Oprócz budowy oświetlenia na Stadionie Miejskim trwa także modernizacja dwóch boisk. Na płycie głównej wbudowane zostaną instalacje nawadniające i ogrzewające płytę główną, a także ułożona zostanie naturalna trawa. Dodatkowo boisko zostanie poszerzone.

Na bocznej płycie boiska, została wymieniona już konstrukcja nawierzchni, pojawił się system nawadniania, drenaż i kanalizacja, brakuje ułożenia warstwy trawy.

Koszt całej inwestycji ma się zamknąć w kwocie około 12 milionów złotych. Zakończenie prac na stadionie planowane jest na 26 lutego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.