Sanok: Kobieta uratowana przed wychłodzeniem

Sanok: Kobieta uratowana przed wychłodzeniem

Zgłoszenie świadka i interwencja policjantów prawdopodobnie uratowały życie kobiecie, która w stanie upojenia alkoholowego, w przemoczonym ubraniu, siedziała na ławce. Na zewnątrz panują już niskie temperatury. Gdyby nie odpowiednia reakcja, mogłoby dojść do tragedii.

Dyżurny sanockiej Policji odebrał zgłoszenie o pijanej kobiecie, siedzącej na ławce. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że kobieta była w stanie upojenia alkoholowego. Miała duże problemy z utrzymaniem równowagi i przemoczone ubranie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło 45-latce pomocy medycznej. Po badaniu lekarskim, została przewieziona do sanockiej komendy Policji i osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia. 

Pamiętajmy, że na zewnątrz panują już niskie temperatury. Na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby bezdomne, czy nietrzeźwe. Alkohol i niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia. Po wypiciu alkoholu występuje złudne poczucie rozgrzania, jednak bardzo szybko może dojść do wychłodzenia organizmu. Wiele osób udaje się uchronić przed wychłodzeniem dzięki właściwej reakcji innych ludzi.

Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obok kogoś, komu może grozić niebezpieczeństwo. By uratować komuś życie wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.