Sanok: Szkoły rozpoczęły nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym [fotorelacja]

Sanok: Szkoły rozpoczęły nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym [fotorelacja]

Miejskie Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 9. w Sanoku. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla. Ze względów na stan epidemii, uroczystość miała ograniczony charakter i uczestniczyli w niej uczniowie klas I z wychowawcami, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, przewodniczący Rady Miasta Sanoka Andrzej Romaniak, zastępcy burmistrza Artur Kondrat i Grzegorz Kornecki oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Turystyki Irena Penar.

Dyrektor Szkoły Damian Wojtowicz przywitał pierwszoklasistów, ich wychowawców – Życzę Wam, aby szkoła była dla Was drugim domem, gdzie zawsze będziecie czuli się bezpiecznie. Zapewniam też, że możecie liczyć na wsparcie starszych kolegów. Swoim współpracownikom, nauczycielom i obsłudze życzę wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z pełnionych obowiązków.

Burmistrz Miasta Sanoka przywitał pierwszoklasistów w szkolnej społeczności – Życzę Wam wielu przygód, podejmowania wyzwań i zwycięstw tych dużych i małych, a przede wszystkim radości ze zdobywania nowych umiejętności. Na ręce dyrektora i zespół wychowawców składam życzenia spokojnej pracy, satysfakcji zawodowej, owocującej uznaniem otoczenia, sukcesów pedagogicznych oraz realizacji odważnych przedsięwzięć w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Burmistrz zagwarantował wsparcie dla działalności szkół w tym trudnym czasie zagrożenia epidemicznego. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas starszych, pierwszoklasiści z wychowawcami przeszli do swoich sal. Pozostali uczestnicy i zaproszeni goście udali się przed pomnik „Synom Ziemi Sanockiej – Żołnierzom 6. Pomorskiej Dywizji Piechoty Poległym w Polu Chwały w Walkach z Najeźdźcą o Warszawę, Wał Pomorski, Kołobrzeg, Forsowanie Odry, Berlin” zaprojektowany przez Adama Przybysza, wykonany przez firmę Drummonds.

Ks. proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla Jacek Michno poświęcił pomnik. Burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z przewodniczącym Rady Andrzejem Romaniakiem oraz Tomaszem Abramem odsłonili tablicę upamiętniającą bohaterskie czyny sanoczan walczących w 6. Pomorskiej Dywizji Piechoty, która 18 marca wyzwoliła Kołobrzeg.

Delegacje kombatantów, potomkowie walczących oraz przedstawiciele władz miasta oraz szkoły złożyli kwiaty. O realizacji przedsięwzięcia związanego z zaprojektowaniem tablicy, jej wykonaniem i odsłonięciem w skrócie opowiedział zastępca ds. społecznych Grzegorz Kornecki.

Ceremonia odsłonięcia miała odbyć się w marcu, jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, została przeniesiona na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. W pozostałych szkołach, rozpoczęcie odbywało się w poszczególnych grupach z wychowawcami, jedynie dla rozpoczynających przygodę szkolną zostały zorganizowane ogólne spotkania z dyrekcją. Wszystkie placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest gmina Miasta Sanoka rozpoczęły pracę 1. września w trybie stacjonarnym.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.