Sanok: Trójwymiarowe przejście dla pieszych

Sanok: Trójwymiarowe przejście dla pieszych

W Sanoku powstało nietypowe, bo przejście dla pieszych w 3D. Ma ono przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1. To czwarte tego typu przejście w Polsce i pierwsze na Podkarpaciu.

Trójwymiarowe przejścia dla pieszych to jeden z elementów programu pn. „Hello Ice” realizowanego przez firmę Budimex. Dzięki efektowi 3D przypominają przeszkodę i skłaniają nadjeżdżające auta do zmniejszenia prędkości.

Do tej pory dzięki realizacji projektu przez Budimex, trójwymiarowe pasy powstały w trzech miejscowościach w Polsce (w Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach), Sanok jest czwartym takim miejscem. Przejście dla pieszych 3D namalowano przy ul. Kochanowskiego, gdzie znajduje się szkoła. Ma ono poprawić bezpieczeństwo dzieci.
 
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych zyskały popularność, po tym jak ich wymalowaniem pochwaliły się władze hinduskiego New Delhi oraz maleńkiej islandzkiej wioski Isafjördur. W obu przypadkach to nowatorskie rozwiązanie sprawiło, że kierowcy zdjęli nogę z gazu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.