Sport: Wyścig na 1/4 mila w którym uczestniczył Przemysław Sochacki z Sędziszowa Małopolskiego

Sport: Wyścig na 1/4 mila       w którym uczestniczył Przemysław Sochacki z Sędziszowa Małopolskiego

Wyścig na 1/4 mila. Przemysław Sochacki coraz szybszy.

Przemysław swoją karierę zaczynał jako 15 latek, od ścigania się na torach kartingowych. Zamiłowanie do tego sportu to sposób na życie a także hobby zawodnika. Zmaga się z powodzeniem na 1/4 mila, w 2020 roku wygrał serię ,,King of Poland”.

Przemysław Sochacki na co dzień zajmuje się naprawą skrzyni biegów. Zainteresowanie odziedziczył po tacie Tomaszu, wieloletnim żużlowcu Stali Rzeszów, również klubów z Lublina i Łodzi.

Przemysław jako nastolatek uczestniczył w zawodach kartingowych
w Koszalinie, Łodzi. Główny tor kartingowy dla zawodników z południowo – wschodniej Polski znajdował się w Biłgoraju, gdzie najlepsi zawodnicy
z tego okręgu mogli startować w zawodach centralnych. Przemek startował w kilku ogólnopolskich zawodach kartingowych zajmując wysokie miejsca.

Kolejną motoryzacyjną pasją były quady, gdzie również uczestniczył
w zawodach motocrossowych na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Od 2014 zainteresował się ściganiem na 1/4 mili, (400 metrów) głównie samochodami dopuszczonymi do ruchu drogowego – Chevrolet Corvette, ( modele C3, C6) Sochacki sprawdzał się nie tylko na torach w Rzeszowie, Katowicach, Piotrkowie Trybunalskim ale również na Słowacji min. w Świdniku.

Do zmagań na 400 metrów zachęcali go kierowcy z Sędziszowa Małopolskiego i okolic. Głównie Adam Siwy, który pierwszy zbudował
w Sędziszowie Małopolskim samochód na 1/4 mila.

Od 2018 roku Przemysław ściga się lepszym samochodem – Pontiac ProMod na bazie Pontiac Firebird, gdzie jednostką napedową jest 6 – litrowy silnik Chevroleta V8 na dwóch turbinach. Natomiast silnik pochodzi z Hummera H2.

,, Jak chwile pojeździsz, to człowiek za chwile chce czegoś więcej. Większych szybkości, większej mocy.” – Przemysław Sochacki.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.