Stalowa Wola: Papież wsparty na pastorale – tak będzie wyglądał mural na stalowowolskim wieżowcu

Stalowa Wola: Papież wsparty na pastorale – tak będzie wyglądał mural na stalowowolskim wieżowcu

Rozstrzygnięto właśnie konkurs na mural świętego Jana Pawła II na bloku przy Alejach noszących imię naszego wielkiego rodaka.

Wierzę, że bijąca z wizerunku naszego Papieża siła i radość napełnią nasze serca spokojem i ufnością, a mural ten stanie się ważnym symbolem w przestrzeni Stalowej Woli – napisał na portalu społecznościowym prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Zwycięski projekt zostanie wykonany przez Piotra Topczyłkę. Murale tego uznanego twórcy sztuki ulicznej przykuwają wzrok w całym kraju. Wizerunek papieża będzie wykonany na 30 metrowej ścianie wieżowca, usytuowanego przy Alejach Jana Pawła II 48.

Szczególne wyrazy podziękowania skierowane zostały do mieszkańców tego bloku za wyrażoną zgodę na wykonanie muralu na ścianie budynku. Podziękowania popłynęły również w stronę artystów, którzy złożyli prace konkursowe a także komisji (za pracę przy wyłonieniu zwycięscy) w osobach:

  • Renata Knap zastępca prezydenta miasta,
  • ksiądz doktor Stanisław Gurba dyrektor Muzeum świętego Jana Pawła II w Stalowej Woli,
  • Wioletta Nawrocka grafik komputerowy.

Ja już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ten piękny wizerunek świętego Jana Pawła II będzie dla nas ważnym symbolem w przestrzeni publicznej Stalowej Woli – dodaje prezydent.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.