Stalowa Wola: Szpital ma nowy sprzęt

Stalowa Wola: Szpital ma nowy sprzęt

Oddział Okulistyki stalowowolskiego szpitala powiatowego otrzymał nowoczesny sprzęt, dzięki któremu będzie mógł rozwijać leczenie pacjentów.

Specjalistyczny tomograf koherentny pozwala na uzyskiwanie trójwymiarowych skanów siatkówki i nerwu wzrokowego. Umożliwia np. wizualizację naczyń krwionośnych siatkówki i naczyniówki. Dodatkowo aparat jest wyposażony w wysokiej rozdzielczości kamerę, umożliwiającą wykonywanie zdjęć dna oka.

Badania OCT oka – to nowoczesna metoda diagnostyki, stosowana na Oddziale Okulistycznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Zakup niezbędnego sprzętu sfinansował Powiat Stalowowolski. Umożliwi to rozpoczęcie w Stalowej Woli terapii chorych na AMD.

Sprzęt kosztował 125 tys. zł, a jego zakup został pod koniec 2020 roku sfinansowany przez Powiat Stalowowolski.

Tomograf do badań OCT, pozwali na wykrywanie i monitorowanie zmian w przypadku takich schorzeń, jak: otwór w plamce, makulopatia, retinopatia cukrzycowa, jaskra, czy AMD.

Zakupiony sprzęt to dopiero pierwszy krok w planach rozwijania stalowowolskiego Oddziału Okulistyki. Dyrekcja szpitala, ubiega się jeszcze w Narodowym Funduszu Zdrowia o zgodę i kontrakt na uruchomienie Programu Lekowego leczenia neowaskularnej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.