Strzyżów: Jechała bez przedniej opony i była nietrzeźwa

Strzyżów: Jechała bez przedniej opony i była nietrzeźwa

Blisko 3 promile alkoholu miała 30-latka, która wiozła samochodem swojego syna i rodziców. Pijana matka została zatrzymana przez policjantów dzięki informacji od osoby, którą zaniepokoił sposób jazdy kobiety oraz brak opony na przednim kole. O losie mieszkanki powiatu strzyżowskiego zdecyduje sąd.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny strzyżowskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, że drogą wojewódzką nr 989 w Godowej, jedzie terenowe volvo, bez opony na przednim prawym kole. Z przekazanych informacji wynikało także, że kierowca może być nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali volvo i potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego. Badanie alkomatem wykazało 2,86 promila alkoholu. Pasażerami byli czteroletni syn kierującej oraz jej rodzice, którzy również byli pijani. Samochód, którym podróżowali był niesprawny technicznie, na przednim prawym kole brakowało opony, a felga była uszkodzona, na skutek tarcia aluminiowej obręczy o asfalt.

Chłopiec został przekazany pod opiekę najbliższych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, do czasu wytrzeźwienia.

Policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Ponadto kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. O sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców i ostrzega. Kierowanie pojazdami po alkoholu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.