Tarnobrzeg: 15 mln złotych trafi do budżetu powiatu w ramach "tarczy inwestycyjnej"

Tarnobrzeg: 15 mln złotych trafi do budżetu powiatu w ramach "tarczy inwestycyjnej"

Ponad 7 milionów złotych dla Tarnobrzega oraz ponad 8 milionów dla powiatu tarnobrzeskiego – na takie pieniądze mogą liczyć samorządy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jest elementem tarczy antykryzysowej.

Tzw. tarcza inwestycyjna to środki przeznaczone na dotacje dla JST w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju wsparcie opiewa na 6 mld zł, z czego 5 mld przeznaczonych jest dla gmin i miast na prawach powiatu a 1 mld dla powiatów ziemskich. Ponad 2,6 mld zł z puli Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich.

“Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania ” – czytamy w komunikacie

Ile pieniędzy mogą otrzymać samorządy w naszym regionie? Informację o tym przekazał samorządowcom z powiatu tarnobrzeskiego poseł PiS Zbigniew Chmielowiec podczas konferencji w Baranowie Sandomierskim. To właśnie Baranów Sandomierski ma być największym beneficjentem wśród gmin powiatu tarnobrzeskiego i otrzymać maksymalną kwotę – 4 miliony 33 tysiące 429 złotych.

Ponad 1,8 miliona złotych, zgodnie z algorytmem, ma wpłynąć do Nowej Dęby.

– Kwota ta będzie niezwykle pomocna w realizacji wielu oczekiwań mieszkańców w związku z tym, że część nich nie będzie w tym roku realizowana. Jest to pokłosie zmniejszenia wpływów do budżetu gminy spowodowane przez pandemię koronawirusa. Ponieważ mamy przygotowanych wiele projektów technicznych, które mogą być bardzo szybko wdrożone, nie powinno być problemów z wykorzystaniem wspomnianej kwoty – dodaje burmistrz Nowej Dęby.

Ponad 1,2 miliona złotych może otrzymać gmina Gorzyce, a ponad 700 tysięcy złotych ma trafić do gminy Grębów. Wójt Kazimierz Skóra planuje zainwestować te pieniądze w drogi.

Prawie 550 tysięcy złotych może otrzymać starostwo powiatowe w Tarnobrzegu. – Mamy dwa lata na decyzje, na co je wydamy – mówi Jacek Rożek, wicestarosta tarnobrzeski.

Ponad 7 milionów złotych trafi do Tarnobrzega. Prezydent Dariusz Bożek powiedział, że samorząd z przyjemnością wykorzysta pieniądze, jeśli już je otrzyma. – Liczę na to, że zostaną wydatkowane zgodnie z potrzebami i życzeniami tarnobrzeżan – komentuje włodarz.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.