Tarnobrzeg: 52- latek zabił psa ze szczególnym okrucieństwem.

Tarnobrzeg:  52- latek zabił psa ze szczególnym okrucieństwem.

52-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Właściciel czworonoga uśmiercił zwierzę, twierdził że było nieposłuszne, uciekało i wyrządzało szkody. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zostali powiadomieni o tym, że jeden z mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Sobów, znęcał się nad zwierzęciem, a następnie je uśmiercił. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, że właściciel suczki rasy mieszanej, zabił zwierzę i wywiózł czworonoga w foliowym worku do lasu, na terenie gminy Grębów. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela psa na jego posesji. Policjanci, odnaleźli martwe zwierzę, zostało zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Lekarz potwierdził, że suczka poniosła śmierć na skutek uderzeń ciężkim przedmiotem.

Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut. Przyznał się do brutalnego zabicia zwierzęcia i opisał w jakich okolicznościach do tego doszło. Tłumaczył, że pies był nieposłuszny, ciągle uciekał i wyrządzał szkody w innych domostwach. Za naruszenie przepisów o ochronie zwierząt, 52-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.