Tarnobrzeg: Oszust ukradł seniorce biżuterię

Tarnobrzeg: Oszust ukradł seniorce biżuterię

Policja po raz kolejny ostrzega starszych ludzi przed oszustami. Wykorzystują oni każdą okazję, żeby wyciągnąć od nich pieniądze. W czwartek do 73-letniej kobiety przyszedł mężczyzna, podając się za pracownika zakładu energetycznego, wykorzystał nieuwagę kobiety i okradł ją.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie w jednym z tarnobrzeskich bloków przy ulicy Wyspiańskiego.


– 73-letnia kobieta wracając z zakupów zastała na klatce schodowej, młodego mężczyznę. Stał z kopertami w ręku i spoglądał na skrzynki listowe. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik zakładu energetycznego i poinformował seniorkę, że ma dla niej pieniądze – 26 złotych za nadpłatę prądu. Kobieta wpuściła mężczyznę do środka mieszkania. Oszust wykorzystał jej nieuwagę i okradł seniorkę – przekazuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

Na koniec wizyty mężczyzna powiedział kobiecie, że nie wypłaci jej pieniędzy po czym w pospiechu opuścił mieszkanie. Pełna obaw seniorka zwróciła uwagę na niedomkniętą szufladę, a gdy zajrzała do środka odkryła, że nie ma złotej biżuterii. 73-latka podejrzewając, że mężczyzna to oszust, poinformowała o zdarzeniu policjantów.

Funkcjonariusze apelują do seniorów o ostrożność oraz o stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.