Tarnobrzeg: Pijany mężczyzna znieważył policjantów

Tarnobrzeg: Pijany mężczyzna znieważył policjantów

Za znieważenie funkcjonariuszy odpowie 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Agresywny mężczyzna, pił alkohol w miejscu publicznym, rozbił szklaną butelkę oraz wyzywał policjantów, którzy przyjechali na interwencję w związku z zakłócaniem porządku publicznego. Funkcjonariusze zatrzymali awanturnika, który trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godz. 17, dyżurny jednostki Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że grupa mężczyzn pije alkohol i rozbija butelki po piwie. Do zdarzenia miało dojść za pawilonem handlowym przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policyjny patrol zastał trzech mężczyzn. Jeden z nich był pobudzony i agresywny, nie reagował na pouczenia policjantów nakazujące do zachowania zgodnego z prawem. Chwiał się na nogach, miał bełkotliwą mowę i wyraźnie czuć było od niego alkohol. Mężczyzna rozbił butelkę po piwie i zaczął krzyczeć. W trakcie prowadzonej interwencji stawał się jeszcze bardziej agresywny, kierował wobec policjantów obraźliwe słowa i odmówił poddania się badaniu na trzeźwość.

Funkcjonariusze przewieźli 30-letniego mieszkańca Tarnobrzega do komendy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci przesłuchali 30-latka i przedstawili mu zarzut znieważenia policjantów. Za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Art. 226 kodeksu karnego mówi – kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z popełnieniem obowiązków służbowych podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do roku.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.