Tarnobrzeg: Powstaje dzienny oddział psychiatryczny

Tarnobrzeg: Powstaje dzienny oddział psychiatryczny

Dzienny oddział psychiatryczny, który powstaje w Tarnobrzegu, będzie częścią Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie, działającego od 1 października 2018 roku w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego działające przy nowodębskim Szpitalu Powiatowym swoim zasięgiem obejmuje dwa powiaty tarnobrzeski i kolbuszowski a teraz również miasto Tarnobrzeg.

Oddział dzienny psychiatryczny przeznaczony jest do kompleksowego diagnozowania, leczenia, terapii i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychiatrycznymi wymagającymi fachowej pomocy wykraczającej poza możliwości Poradni Zdrowia Psychicznego, ale nie potrzebujących całodobowej opieki szpitalnej.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku. Pobyt na oddziale ma służyć poprawie stanu psychicznego pacjenta, redukcji objawów chorobowych, a także aktywizacji i pomocy w podjęciu aktywności społecznej oraz zawodowej.

Aby uruchomić tą placówkę w Tarnobrzegu potrzeba było około miliona złotych. Dzienny oddział psychiatryczny wraz z poradnią powstanie na osiedlu Siarkowiec, w budynku po wymiennikowni ciepła. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane, ponieważ starostwo uzyskało pomoc z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Adaptacja budynku o powierzchni 141,93 metrów kwadratowych już się rozpoczęła. Inwestycja ma zakończyć się w 2021 roku. Będzie to placówka dla osób pełnoletnich. Z takiej formy leczenia w oddziale dziennym w Tarnobrzegu będą mogły korzystać 20-osobowe grupy w cyklu kilkutygodniowych zajęć i sesji psychologicznych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.