Tarnobrzeg: Schował konopie w lodówce

Tarnobrzeg: Schował konopie w lodówce

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zabezpieczyli ponad pół kilograma ziela konopi indyjskich. Narkotyk należał do 43-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który uprawiał roślinę na działce, a po zerwaniu i wysuszeniu przechowywał ją w lodówce w piwnicy w bloku. Policjanci zatrzymali mężczyznę, usłyszał on zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ubiegłym tygodniu pracownicy administracji mieszkaniowej, przeprowadzając remont piwnic w bloku przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, w jednym z pomieszczeń znaleźli susz w lodówce. O całym zdarzeniu zaalarmowali policjantów. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy ustalili i zatrzymali właściciela narkotyków. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posadził konopie na swojej prywatnej działce. Gdy przyrosty osiągnęły odpowiednie rozmiary, uprawę ściął i wysuszył, następnie przechowywał w lodówce. Funkcjonariusze zabezpieczyli 514 gramów ziela konopi indyjskich. 43-latek, za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszał zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu na podstawie zebranego materiału dowodowego, wobec podejrzanego mężczyzny, zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 3 tys. zł.

Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.