Tarnobrzeg: Tylko w ostatni weekend Policja zatrzymała 4 pijanych rowerzystów.

Tarnobrzeg: Tylko w ostatni weekend Policja zatrzymała 4 pijanych rowerzystów.

Wraz z nadejściem słonecznej aury na ulicach pojawiło się więcej kierujących jednośladami. Niestety,niektórzy rowerzyści zapominają, że korzystanie z jednośladu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek jazdy z godnie z przepisami. Podczas weekendu tarnobrzescy policjanci zatrzymali 4 pijanych rowerzystów i ujawnili 24 wykroczenia.

Policjanci przypominają, że poruszając się rowerem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby bezpiecznie dojechać jednośladem do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg oraz ścieżek rowerowych. W miniony, słoneczny weekend policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dodatkowe działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 24 wykroczenia popełnione przez kierujących jednośladami. Zatrzymali 4 mężczyzn kierujących jednośladami w stanie nietrzeźwości. Ukarali mandatami 3 rowerzystów korzystających podczas jazdy z telefonów komórkowych. Za jazdę bez wymaganych świateł w po zmierzchu ukaranych zostało 4 rowerzystów. Wobec rowerzystów poruszających się po chodnikach policjanci zastosowali 21 pouczeń i 3 mandaty – wylicza podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

W piątek po godzinie 8 policjanci ruchu drogowego patrolujący teren gminy Grębów, zauważyli rowerzystę jadącego całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że 25-letni mężczyzna, jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,8 promila alkoholu.

Nieco mniej, bo 2, 42 promila alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 53-letniego rowerzysty, którego policjanci zatrzymali w sobotę, po godzinie 17, na drodze przy ulicy Chłopskiej w Tarnobrzegu. Za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu odpowie także 58-letni kierujący jednośladem, którego zatrzymali policjanci w Stalach, w niedzielę o godzinie 16. Badanie wykazało 1,21 promila alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie pod działaniem alkoholu odpowie również 53-letni kierowca motoroweru. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na tarnobrzeskiej Wisłostradzie, w niedzielę po godzinie 8. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,92 promila alkoholu w organizmie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.