Technologie: mBank przestrzega klientów przed przestępcami

Technologie: mBank przestrzega klientów przed przestępcami

mBank ostrzega swoich klientów przed złośliwym oprogramowaniem, które można zainstalować przypadkowo na swoim urządzeniu. Dzięki właśnie takiej aplikacji cyberprzestępcy mogą wejść w posiadanie rachunków bankowych oraz pieniędzy swoich ofiar.

mBank zauważył, że rośnie problem szkodliwych aplikacji, na które można trafić nawet w autoryzowanych sklepach z aplikacjami na smartfony. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogą one podszywać się pod inne, znane programy, np. aplikacje bankowości mobilnej lub obiecywać nowe funkcje. Niestety jest to metoda, z której bardzo często korzystają oszuści, by uzyskać m.in. poufne dane dotyczące logowania do bankowości internetowej.

Poza podejrzanymi aplikacjami dostępnymi w oficjalnych sklepach, jak Google Play lub App Store, warto zwrócić również uwagę na niebezpieczne linki przesyłane w wiadomościach SMS oraz mailach. Otrzymane linki mogą prowadzić zarówno do autoryzowanych jak i nieautoryzowanych sklepów lub stron zachęcających do zainstalowania dodatkowego oprogramowania.

Na co warto zwrócić uwagę ?

  • Niestandardowe okienka logowania do bankowości internetowejj,
  • wyświetlenie prośby o podanie w aplikacji poufnych danych, np. nr PESEL czy numer karty płatniczej,
  • urządzenie (smartfon czy tablet) np. zawiesza się lub samodzielnie włącza.

mBank przypomina tym, którzy korzystają z ich usług ,że aby zalogować się do aplikacji mBank, wystarczy wpisać PIN lub wykorzystać jedną z metod logowania biometrycznego. Jeśli program żąda podania innych danych, powinno to wzmocnić naszą czujność.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.