Technologie: Znaczne ułatwienia dla użytkowników nawigacji Google Maps

Technologie: Znaczne ułatwienia dla użytkowników nawigacji  Google Maps

Gigant internetowy bezustannie rozwija swoją flagową aplikację, która każdego dnia służy milionom ludzi do nawigacji. Właśnie pojawiły się kolejne nowości. Pomogą Wam w lepszej orientacji w terenie.

A to wszystko jest zasługą technologii sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości. Google udoskonaliło swoją bardzo ciekawą funkcję w Mapach Google, czyli Live View. Wzbogaciła się ona o 5 nowych możliwości. Teraz znaczniki są o wiele bardziej widoczne, co ma pozwolić lepiej zorientować się w terenie. Oznaczonych zostało również o wiele więcej atrakcji i interesujących miejsc w największych miastach świata.

Live View można teraz uruchomić na poszczególnych etapach podróży. Programiści Google udostępnili specjalny, dedykowany do tego przycisk, który ma umożliwić szybkie przejście z trybu normalnego przeglądania map lub nawigacji do trybu rozszerzonej rzeczywistości.

Pojawiła się też funkcja udostępnienia lokalizacji w trybie Live View. Oznacza to, że możemy podzielić się ze znajomymi aktualną swoją lokalizacją. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Gdy umówimy się w parku i nie będziemy mogli się wzajemnie znaleźć ze znajomymi, wystarczy, że udostępnią nam oni swoją lokalizację, a dalej już tryb Live View pokaże nam ich za pomocą znaczników na ekranie naszego smartfona.

Google informuje, że nowe funkcje trybu Live View zaczną pojawiać się u użytkowników w ciągu najbliższych dni. Jednocześnie Live View ma być dalej nieustannie rozwijany. Gigant uważa, że to przyszłość nawigacji w smartfonach. Może teraz ten tryb jeszcze nie spełnia pokładanych w nim nadziei, ale to niebawem się zmieni. Najważniejsze, by coraz więcej ludzi się do niego przekonało, a z tego tytułu też zwiększy się jego funkcjonalność.


Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.