Turystyka: Budowa kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie

Turystyka: Budowa kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie

Podpisanie umowy między Gminą Solina, a spółką Polskie Koleje Linowe (PKL) skończył etap konkursowy przybliżając inwestora i samorząd do rozpoczęcia budowy kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie. Następnym krokiem realizacji projektu jest uzyskanie pozwolenia na budowę i wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Podpisanie umowy ostatecznie kończy proces przetargowy, który polegał na sprzedaży nieruchomości gminnych z jednoczesnym zobowiązaniem się inwestora do budowy kolei linowej zgodnie z przedstawionym projektem. 

– To dobry dzień dla Polskich Kolei Linowych i dla Gminy Solina, jak i całego województwa podkarpackiego. Podpisanie tej umowy jest początkiem procesu powstania nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL, realizowanego zgodnie z przyjętą strategią rozwoju w bardzo atrakcyjnej lokalizacji turystycznej. Obecnie spółka jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę i mam nadzieję, że moje kolejne spotkanie w wójtem odbędzie się już niedługo na placu budowy nowego ośrodka Grupy PKL na terenie gminy Solina. Tego powinniśmy sobie wszyscy życzyć – mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.  

PKL realizując nowe inwestycje zamierzają podtrzymać pozycję lidera branży turystycznej w Polsce. – Pomimo trudnych okoliczności, jakimi niewątpliwe jest panująca epidemia, Polskie Koleje Linowe mogą realizować założoną wcześniej strategię rozwoju Grupy. Niewątpliwie inwestycja w budowę kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie idealnie wpisuje się w tę strategię, której osią jest lokalizowanie naszych ośrodków w unikalnych, atrakcyjnych miejscach popularnych turystycznie. Jestem przekonany, że inwestycja w Solinie wzmocni pozycję Grupy PKL jako wiodącego operatora turystycznego w Polsce – dodaje Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Samorząd gminy określił w warunkach przetargu minimalne nakłady inwestycyjne, które musi ponieść inwestor, na kwotę w wysokości 80 mln zł.

– Podpisanie umowy z Polskimi Kolejami Linowymi kończy kolejny etap konkursu realizowanego przez gminę Solina. Jako wójt chciałbym serdecznie podziękować zarządowi Polskich Kolei Linowych, radom naszej gminy, tej i poprzedniej kadencji, oraz wszystkim osobom i instytucjom za udzielone wsparcie i pomoc – zrealizowaliśmy kolejny etap, który przybliża nas do powstania gondolowej kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie. Cieszę się ogromnie, że pozyskaliśmy dobrego inwestora i wiarygodnego partnera biznesowego jakim są Polskie Koleje Linowe – podkreśla Adam Piątkowski, wójt Soliny.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.