Ustrzyki Dolne: Czasowe zamknięcie szlaków w Bieszczadach

Ustrzyki Dolne: Czasowe zamknięcie szlaków w Bieszczadach

Wszystkie szlaki w rejonie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia będą czasowo zamknięte. Związane jest to z transportem lotniczym materiałów potrzebnych do remontu szlaków

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że w związku z lotniczym transportem materiałów potrzebnych do remontów szlaków turystycznych od 2 listopada do odwołania, zamknięte będą wszystkie szlaki w masywie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia. Do odwołania zamknięte będą również parkingi w Ustrzykach Górnych – Terebowcu oraz w Wołosatem.

Z wędrówek turystycznych wyłączone zostaną:

  •     Szlak niebieski: Wołosate- Przełęcz pod Tarnicą – Przełęcz Goprowska – Bukowe Berdo – do skrzyżowania ze szlakiem żółtym z Mucznego
  •     Szlak czerwony: Wołosate- Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec – Halicz – Przełęcz Goprowska
  •     Szlak czerwony: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Przełęcz pod Tarnicą
  •     Szlak żółty: Przełęcz pod Tarnicą – Tarnica

Turyści proszeni są aby w tym okresie wybierać inne warianty zwiedzania, wszystkie pozostałe szlaki oraz parkingi na terenie Parku będą dostępne dla turystów.

Wędrować można będzie m.in. w masywie Smereka i Połoniny Wetlińskiej, Połoniny Caryńskiej, Wielkiej Rawki, Rabiej Skały czy po ścieżkach przyrodniczych w dolinie górnego Sanu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.