Ustrzyki Dolne: Straż Graniczna na Podkarpaciu ma nowe samochody i motocykle

Ustrzyki Dolne: Straż Graniczna na Podkarpaciu ma nowe samochody i motocykle

Do Bieszczadzkiego Oddziału SG trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy do ochrony granicy państwowej.

Do placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli Hondy CRF250 RLA. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych oraz 13 samochodów marki Jeep (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 roku trafią do placówek BiOSG.

Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach.

Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.