Ustrzyki Dolne: Wandale zdewastowali obelisk w Mucznem

Ustrzyki Dolne: Wandale zdewastowali obelisk w Mucznem

Nieznani sprawcy uszkodzili obelisk upamiętniający 55-lecie sprowadzenia żubrów w Bieszczady przy zagrodzie pokazowej w Mucznem.

Nieznani sprawcy uszkodzili obelisk żubra, upamiętniający 55-lecie sprowadzenia żubrów w Bieszczady. Obelisk został odsłonięty w 6 września 2018 roku przy okazji XVI Międzynarodowej Konferencji Naukowej o Żubrach – „Żubr w dolinie Sanu”. Obelisk żubra jest położony przy trasie Stuposiany – Muczne. Wandale zniszczyli rogi wyrzeźbionemu w piaskowcu wizerunkowi żubra.

Prowadzone dochodzenie niestety nie dało rezultatu. Nadleśnictwo poprosi o pomoc w odnalezieniu sprawców.  Jeśli ktoś ma informacje na temat sprawcy tego aktu wandalizmu, proszony jest o kontakt z Nadleśnictwem Stuposiany

Według szacunków leśników bieszczadzkie stada mogą obecnie liczyć około 750 żubrów. Górska populacja żubra pozostaje pod opieką bieszczadzkich leśników od 1963 roku. Pamiątkowy obelisk żubra miał przypominać o tym wydarzeniu.

Obelisk przypomina o jednym z największych sukcesów w ochronie dzikiej przyrody, jakim jest uratowanie od zagłady żubra.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.