Dębica: Dzienny Dom „Senior+” oddany do użytku

Dębica: Dzienny Dom „Senior+” oddany do użytku

Pokoje do brydża, zajęć manualnych, rehabilitacji, sala komputerowa oraz kuchnia i siłownia, powstały w Domu Seniora w ramach modernizacji obiektu. Seniorzy mają też do dyspozycji windę. W czasie uroczystego oddania obiektu odsłonięto salę im. Tomasza Podlaska, zmarłego radnego miejskiego, który zabiegał o powstanie Domu Seniora w Dębicy.

Modernizacja budynku, w którym do tej pory mieściła się Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. W ramach inwestycji pomieszczenia zostały przebudowane i odpowiednio doposażone, a obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż windy obsługującej dwa poziomy budynku.

W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. seniorzy, burmistrz Mariusz Szewczyk, Małgorzata Kędzior – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Józef Sieradzki – przewodniczący Rady Miejskiej, Anna Dziedzic – kierownik z Wydziału Polityki Społecznej PUW oraz Tomasz Czop – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Inwestycja realizowana była dzięki dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Przebudowa i wyposażenie budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy w celu utworzenia Dziennego Domu „Senior +”. Miasto otrzymało blisko 290 tys. złotych. Z własnego budżetu na tę inwestycje Taka sama kwota popłynęła także z miejskiej kasy.

W nowo otwartym, obiekcie na zajęcia może uczęszczać 40 osób po 65 roku życia. To jednak nie koniec dobrych informacji. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zdobył ponad 1,3 mln zł. dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w programie pt.” Sercem w Seniora”. W ramach tego działania będą organizowane warsztaty muzyczne, komputerowe, wyjazdy kulturalne i rekreacyjno – krajobrazowe.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.