Dębica: Odkrywamy „Skarby jesieni” – warsztaty z techniki frotażu w Przystani Świętego Mikołaja

Dębica: Odkrywamy „Skarby jesieni” – warsztaty z techniki frotażu w Przystani Świętego Mikołaja

Skarby jesieni kojarzą nam się z różnorodnością owoców i warzyw, z leśnymi wyprawami i grzybobraniem, z bukietami astrów i dalii, dymem z ognisk. Jednak jesienne skarby to przede wszystkim bezcenne chwile spędzane na podziwianiu nieprzebranej obfitości, zachwytu kolorami oraz poznawaniu otaczającej nas – i rozpieszczającej – natury. W naszej dębickiej Przystani Świętego Mikołaja uwielbiamy łączyć szczęście bycia razem ze wspólnym odkrywaniem cudów codzienności i… nauką nowych technik plastycznych.

2 listopada 2023 r. nasz wybór padł na frotaż – niesamowicie ciekawą i nieziemsko wdzięczną technikę, pobudzającą wyobraźnię i wspomagającą rozwój sensoryczny małych artystów. Dzieciaki i zwierzaki jesienią kochają kąpiel w liściach, szuranie i wsłuchiwanie się w szelest całych liściowych wzgórz. A może liściastych? Z pewnością liściowo-liściaste były nasze warsztaty pt. „Skarby jesieni”, w pełni poświęcone temu, co stanowi synonim jesieni: wybarwiającym się, opadającym listkom. Podczas zajęć nasi Przyjaciele z Ukrainy poznali tajniki frotażu, przypomnieli sobie rodzime gatunki drzew i zachwycali się nieskończonością odcieni inspirującej ciepłą paletą kolorystyczną pory roku. Po naszych nietypowych warsztatach eko-artystycznych Dzieci wracały szczęśliwe, niosąc własnoręcznie wykonane portrety jesieni – prace frotażowe oraz imponujące kolaże – które podarują swym najbliższym, zatrzymując przy sobie piękno jesieni na dłużej.

Dziękujemy serdecznie Fundacji Świętego Mikołaja za wspólne odkrycia „Skarbów jesieni” i następnej z fascynujących technik – urzekających prostotą i zarazem oszałamiających efektem. Jesteśmy pewni, że „Skarby jesieni” uprzyjemnią nam nadchodzące długie wieczory, w których stworzone przez Dzieci feerie barw przywołają najcenniejsze ze skarbów – chwile spędzone razem w naszej bezpiecznej Przystani Świętego Mikołaja.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email