Dębica: Ruszają inwestycje na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego

Dębica: Ruszają inwestycje na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego

Blisko 14 mln złotych będzie kosztować realizacja zadania pn. „Rozwój dębickich terenów inwestycyjnych”. W ramach prac powstanie około 1,5 km drogi, chodnik, ścieżka rowerowa oraz sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Inwestycja ma być gotowa za 15 miesięcy.

Umowę na wykonanie zadania podpisał burmistrz Mariusz Szewczyk i dyrektor regionalny Eurovia Polska Marek Kaczmarczyk. – To bardzo ważna budowa. Jestem przekonany, że po jej zakończeniu wzrośnie zainteresowanie tymi terenami wśród potencjalnych inwestorów – mówi Mariusz Szewczyk.

Na rozpoczęcie tego przedsięwzięcia czekali przedsiębiorcy ze Stowarzyszenia Dębicki Park Przemysłowy. Zrzesza ono blisko dwadzieścia firm, które zatrudniają łącznie ponad 1500 osób. – To jest dla nas ważny dzień, duże wydarzenie. Nie chodzi tylko o to, że będą ładne drogi, chodniki i ścieżka rowerowa, ale o inwestycje niewidoczne czyli budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Istniejące, są bardzo stare i boimy się, że ich duża awaria mogłaby po prostu spowodować przerwę albo uniemożliwić nam pracę. Chodzi więc o bezpieczeństwo naszego działania – zaznacza Łukasz Darłak prezes Darco i Dębickiego Parku Przemysłowego.

W konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy na realizację zadania wziął udział m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – To przedsięwzięcie ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju miasta i jestem przekonany, że będzie to zachętą dla przedsiębiorców, aby inwestowali w Dębicy –  podkreślał minister.

Na wykonanie zadania pn. „Rozwój dębickich terenów inwestycyjnych” firma Eurovia Polska ma 15 miesięcy. – Mamy świadomość, że jest to Park Przemysłowy i będziemy chcieli tak prowadzić roboty, aby jak najmniej utrudniać pracę działającym tutaj firmom – zapewnia Marek Kaczmarczyk, dyrektor regionalny Eurovia Polska.

Całe zadanie kosztować będzie blisko 14 mln złotych. Miasto na realizację inwestycji zdobyło ponad 13 mln złotych z Polskiego Ładu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.