Dębica: Zakończenie wakacji w Przystani Świętego Mikołaja [fotorelacja]

Dębica: Zakończenie wakacji w Przystani Świętego Mikołaja [fotorelacja]

Finał piknikowego sezonu świętowany był hucznie – szaleństwo piana party, dmuchańce, śpiew i tańce, a nawet spektakl interaktywny. Ukoronowanie cotygodniowych spotkań obfitowało w moc wrażeń, w tym serdecznego wzruszenia, ponieważ środa, 24 sierpnia, była dla mieszkańców Dębicy – Polaków i Ukraińców – dniem szczególnym nie tylko z powodu oficjalnego zakończenia wakacji w Przystani Świętego Mikołaja.

Tego Dnia uczczono 31. rocznicę niepodległości Ukrainy. Podwójnie uroczyste spotkanie wypełniła wzajemna wdzięczność, życzliwość i zrozumienie, a w oczach wielu uczestników lśniły łzy szczerego poruszenia. Dzieci i Młodzież, spędzająca wakacje z językiem polskim w bibliotecznej Przystani otrzymała w podarunku wyprawki szkolne, by mogły wkroczyć w nową epokę przygotowane do uczniowskich obowiązków. Ostatni wakacyjny piknik odciśnie się w sercach i pamięci trwałym śladem jako zwieńczenie pewnego etapu i początek nowego.

Szczególne podziękowania dla Fundacji Świętego Mikołaja, bez której wsparcia nie można byłoby budować – cegiełka po cegiełce – Przystani Świętego Mikołaja, gdzie znalazły schronienie ufne i pełne wdzięczności, wspaniałe Dzieci i Młodzież z Ukrainy, a zawiązało się mnóstwo przyjaźni. Serce Przystani pulsowało wiarą w człowieczą dobroć i to ona nadawała sens każdemu działaniu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *