Dębica: Zakończenie wakacji w Przystani Świętego Mikołaja [fotorelacja]

Dębica: Zakończenie wakacji w Przystani Świętego Mikołaja [fotorelacja]

Finał piknikowego sezonu świętowany był hucznie – szaleństwo piana party, dmuchańce, śpiew i tańce, a nawet spektakl interaktywny. Ukoronowanie cotygodniowych spotkań obfitowało w moc wrażeń, w tym serdecznego wzruszenia, ponieważ środa, 24 sierpnia, była dla mieszkańców Dębicy – Polaków i Ukraińców – dniem szczególnym nie tylko z powodu oficjalnego zakończenia wakacji w Przystani Świętego Mikołaja.

Tego Dnia uczczono 31. rocznicę niepodległości Ukrainy. Podwójnie uroczyste spotkanie wypełniła wzajemna wdzięczność, życzliwość i zrozumienie, a w oczach wielu uczestników lśniły łzy szczerego poruszenia. Dzieci i Młodzież, spędzająca wakacje z językiem polskim w bibliotecznej Przystani otrzymała w podarunku wyprawki szkolne, by mogły wkroczyć w nową epokę przygotowane do uczniowskich obowiązków. Ostatni wakacyjny piknik odciśnie się w sercach i pamięci trwałym śladem jako zwieńczenie pewnego etapu i początek nowego.

Szczególne podziękowania dla Fundacji Świętego Mikołaja, bez której wsparcia nie można byłoby budować – cegiełka po cegiełce – Przystani Świętego Mikołaja, gdzie znalazły schronienie ufne i pełne wdzięczności, wspaniałe Dzieci i Młodzież z Ukrainy, a zawiązało się mnóstwo przyjaźni. Serce Przystani pulsowało wiarą w człowieczą dobroć i to ona nadawała sens każdemu działaniu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email