Jarosław: Będzie przebudowa drogi do Radawy

Jarosław: Będzie przebudowa drogi do Radawy

Tematy drogowe zdominowały kolejną sesję Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 6 maja. W jednej z przyjętych uchwał mowa była o inwestycjach za blisko 24 miliony złotych, w kolejnej za ponad 1,2 mln zł. – Na następnej sesji będziemy rozdysponowywać kolejne środki na inwestycje drogowe w porozumieniu z pozostałymi samorządami gminnymi – dodał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot.

Radni – na wniosek Zarządu Powiatu – zdecydowali o początku czterech dużych inwestycji drogowych:

  • Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa – 15,9 mln złotych
  • Jarosław – Wietlin – Łazy – 6,05 mln złotych
  • Kidałowice – Morawsko – 1,8 mln złotych

Razem to wartość blisko 24 mln złotych. Warto podkreślić, że ich realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.  To również współpraca z gminami przez które przebiegają wspomniane drogi. Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym. Starosta podziękował im podczas sesji za partycypację w inwestycjach.

– Dziękuję także posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który jest naszym nieodmiennym sojusznikiem – przypomina w kontekście pozyskanych pieniędzy z rządowych funduszy starosta St. Kłopot.

A mówiąc o rządowym dofinansowaniu, warto przypomnieć, że wartość inwestycji drogowych realizowanych przez samorząd powiatowy, z pomocą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Programu Inwestycji Strategicznych, wynosi szacunkowo 50 mln złotych z uwzględnieniem realizowanych już dróg Kidałowice – Rokietnica oraz Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (więcej na ten temat TUTAJ)

Ale to niejedyne inwestycje drogowe o których rozmawiano podczas sesji. W kolejnej z uchwał radni zdecydowali o kolejnych przebudowach dróg. W tym przypadku wsparcie finansowe zapewniają lokalne samorządy (gmina wiejska Jarosław, gmina wiejska Radymno, gmina Pawłosiów). Skutkuje to wpisaniem w zadania inwestycyjne:

  • przebudowy drogi powiatowej Wierzbna – Cieszacin – 614 tys. zł.
  • budowy chodnika w Ostrowie, w ciągu drogi powiatowej Chłopice – Łowce – Radymno – 200 tys. zł
  • przebudowy drogi powiatowej przez Surochów (wykonanie dokumentacji) – 60 tys. zł

Co więcej, w budżecie powiatu znalazło się również 400 tys. zł na dokończenie ul. Okrzei w Jarosławiu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.