Jarosław: Betlejemskiego Światło Pokoju trafiło na Ukrainę [fotorelacja]

Jarosław: Betlejemskiego Światło Pokoju trafiło na Ukrainę [fotorelacja]

4 stycznia 2022 r., na przejściu granicznym Budomierz – Hruszów (powiat lubaczowski), odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Rejonu Jaworowskiego na Ukrainie.

W uroczystości przekazania tego symbolu pokoju, szacunku i nadziei wzięli udział m.in. polscy harcerze i ukraińscy skauci, przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządowcy ze starostami powiatów: jarosławskiego Stanisławem Kłopotem i lubaczowskiego Zenonem Swatkiem na czele. Powiat jarosławski reprezentował również Przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli ziemi jaworowskiej z Ukrainy.

Akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa zapoczątkowali skauci austriaccy w 1986 r., a Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w niej od 1991 r. – Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii (…) jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom – wyjaśniają przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.