Jarosław: Jestem w Kręgach

Jarosław: Jestem w Kręgach

Starosta jarosławski, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu oraz Kręgi Wsparcia zapraszają do obejrzenia  niezwykłej wystawy fotograficznej pod tytułem „Jestem w kręgach”. Partnerem wystawy jest samorząd powiatu jarosławskiego, a można ją obejrzeć w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

– Tego typu wystawy inspirują i pokazują, że życie można przeżyć aktywnie. Każdy z nas. – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Cieszę się mogąc współpracować i wspierać tego typu inicjatywy – dodaje starosta.

Zdjęcia wykonane przez Lesława Kanikułę przedstawiają sylwetki 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną – uczestników Kręgów Wsparcia, w relacji z osobami z ich otoczenia. Model kręgów wsparcia to koncepcja wspierania środowiskowego osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscach, gdzie żyją, wśród ludzi, których znają, w przestrzeni, w której dorastali, w lokalnej społeczności.

Członkowie kręgu wspierają osoby w dążeniu do samodzielnego życia w przyjaznym środowisku. Bohaterowie wystawy potwierdzają, że każda z osób z niepełnosprawnością ma możliwość zbudowania własnego kręgu życzliwych mu osób!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.