Jarosław: Koncert pamięci Jana Kusiewicza, wybitnego polskiego tenora

Jarosław: Koncert pamięci Jana Kusiewicza, wybitnego polskiego tenora

W stulecie urodzin maestro Jana Kusiewicza (1921 – 2015), który przyszedł na świat w Rzeplinie nieopodal Pruchnika, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Mowa o koncercie, który odbędzie się już 25 września, o godz. 18.00 w jarosławskim Państwowym Zespole Szkół Muzycznych. Gwarantem najwyższej jakości koncertu jest dr hab. Jacek Ścibor, jego dyrektor artystyczny i programowy.

– Dwa lata temu zorganizowaliśmy festiwal poświęcony Janowi Kusiewiczowi, planując, że będzie to wydarzenie cykliczne. Rok temu zamierzenia pokrzyżowała pandemia koronawirusa, ale w tym roku powracamy koncertem z okazji setnej rocznicy urodzin Maestro – wyjaśnia starosta Stanisław Kłopot.

W koncercie wystąpią Katarzyna Dondalska (sopran koloraturowy, Akademia Sztuki w Szczecinie), Paweł Skałuba (tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku), Andrzej Nanowski (fortepian, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Wydarzenie poprowadzi prof. Piotr Kusiewicz z gdańskiej Akademii Muzycznej.

Jan Kusiewicz był określany jako jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Przez wiele lat był pierwszym tenorem Opery Bałtyckiej. Zyskał rozgłos po tym, jak zagrał rolę słynnego pieśniarza wzorowaną na Janie Kiepurze w filmie Pamiętnik pani Hanki z 1963 roku.

Bilety na koncert do nabycia w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, ul. Rynek 4, tel. 16 621 54 37. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.