Jarosław: KOPERNIK w pilotażowej edycji programu ,,Solve for Tomorrow” SAMSUNG

Jarosław: KOPERNIK w pilotażowej edycji programu ,,Solve for Tomorrow” SAMSUNG

Z przyjemnością informujemy, że zespół uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, jako jedyny w województwie podkarpackim, został zakwalifikowany do półfinałowej fazy programu „Solve for Tomorrow” i tym samym znalazł się w gronie 25 drużyn, których pomysł na projekt został najwyżej oceniony przez Jury programu.

Zespół w składzie: Martyna Łuszczek, Kinga Klisz, Bartłomiej Kłak i Mateusz Kiszka pracują nad projektem ,,Technologia dla czystego powietrza”.  Opiekunem grupy jest  Anna Wójcik.

Solve For Tomorrow to program, w ramach którego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości.

Program został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech Polska oraz NASK. Partnerami projektu są Centrum Nauki Kopernik, UNEP/GRID-Warszawa oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.