Jarosław: Księżna Yorku, Sarah Ferguson przyjedzie do Jarosławia

Jarosław: Księżna Yorku, Sarah Ferguson przyjedzie do Jarosławia

Jest już potwierdzenie terminu wizyty na ziemi jarosławskiej – na zaproszenie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp – księżnej Yorku, Sarah Ferguson. – Księżna odwiedzi Jarosław 3 września i spędzi z podopiecznymi Fundacji cały dzień – wyjaśnia Monika Bartnik, prezes Mukohelp.

Przypomnijmy, że jest to możliwe dzięki staraniom Fundacji i przyjęciu przez księżną honorowego tytułu Ambasadora Fundacji. – Stało się tak pod koniec kwietnia i od tego czasu trwały starania o osobistą wizytę Sarah Ferguson w Jarosławiu. Jak widać uwieńczone powodzeniem – cieszy się prezes Fundacji.

Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children’s Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w anglo-amerykańskim społeczeństwie.

W Polsce księżna Sarah m.in. zainicjowała budowę ”Górskiej Przystani” w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 w Warszawie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.