Jarosław: Sercem, piórem i mikrofonem

Jarosław: Sercem, piórem i mikrofonem

W „Aforyzmach Greków”, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w 1989 roku, a które znajdują miejsce szczególne w mojej niemałej bibliotece znajduję wiele sentencji. Jedna z nich brzmi: „Kochaj żeby żyć i żyj żeby kochać”. Te słowa są dziełem Dionisiosa Solomosa. Nie on jeden odkrywa mądrość serca integralnie związanego z naturą ludzką. Profesor Krzysztof Bielecki powiada, że dobroć i atencja dla rodzaju ludzkiego wpisane są w ramy serca.

Mariusz Mituś i dyrektorka MBP Elżbieta Tkacz

     Na rynku wydawniczym ukazała się w tych dniach wyjątkowa pozycja pozycja,. PFRON i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie wydały publikację zawierającą rozmowy z ludźmi, którzy związani są rodzinnie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Autorką opracowania jest dziennikarka Polskiego Radia w Rzeszowie Bernadeta Szczypta. Opracowanie przemawia głosem serca i pogłębioną wrażliwością. Mówiła o tym autorka na spotkaniu 17 stycznia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry  w Jarosławiu. Licznie zebranym słuchaczom udokumentowała, że słowo musi być poparte uczynkami serca.

Bernadeta Szczypta – po prawej

Bernadeta Szczypta wszystkim zaproszonym wręczyła egzemplarz książki. Jest ona opatrzona tytułem „Naszą siłą są ludzie. 40 rozmów na40-lecie ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną w Jarosławiu”.

Słowa serdeczności i upominek dla autorki od starosty jarosławskiego

    W gronie zaproszonych gości byli m.in. , starosta Stanisław Kłopot i przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Mariusz Mituś.

Tekst i foto: HENRYK GRYMUZA

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email