Jasło: 50 lat razem

Jasło: 50 lat razem

10 małżeństw z Jasła 18 maja (środa) odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Jaśle odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu prezydenta obchodzącym „złote gody” małżeństwom medale wręczyli: burmistrz Ryszard Pabian w asyście kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicji Wójcik.

Zawsze z wielką radością uczestniczę w tej ważnej uroczystości, bo mogę być świadkiem historii ludzi, których połączyła prawdziwa miłość. Jestem przekonany, że macie Państwo za sobą wiele lat: tych szczęśliwych, ale też pewnie i tych  trochę trudniejszych. Dzisiaj jednak pamiętamy tylko o jednym najważniejszym: że dalej jesteście razem – mówił R. Pabian, życząc dostojnym Jubilatom kolejnych lat, upływających w szczęściu, w zgodzie i dobrym zdrowiu.

Do świętujących par zwróciła się również Alicja Wójcik – Małżeństwo nie jest losem, który spada na człowieka, ale zadaniem którego się podejmujemy. W dzisiejszy jubileusz trafnie wpisują się słowa pisarza Toma Mullena, który powiedział, że: Szczęśliwe małżeństwa rozpoczynają się, kiedy bierzemy ślub z tymi, których kochamy, a kwitną, gdy kochamy tych, których poślubiliśmy.

Oprócz oficjalnych przemówień i wręczania medali, był toast szampanem, Marsz Mendelsona, wspólne zdjęcie, wspomnieniowe rozmowy oraz dzielenie się z młodszymi swoim doświadczeniem życiowym. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili młodzi wokaliści: Karolina Polak, Julia Gancarz oraz Emilia Starzec, przygotowane przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

Uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Janina i Jan Czechowie, Maria i Mieczysław Czyżowiczowie, Halina i Emil Kobowie, Krystyna i Tadeusz Królowie, Krystyna i Adam Marciszowie, Halina i Michał Marchewkowie, Alicja i Henryk Nowosielscy, Lidia i Andrzej Sokołowscy, Maria i Jan Świędrychowie oraz Maria i Mieczysław Szybińscy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email