Jasło: Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

Jasło: Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Nagrodę Bartłomieja z Jasła otrzymują uczniowie, którzy uzyskali co najmniej czterokrotnie tytuł laureata w konkursach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych co najmniej drugiego stopnia. 

Nagroda Bartłomieja z Jasła

Igor Sudyka, uczeń klasy VII (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle). Igor jest stypendystą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu” za wybitne osiągnięcia naukowe. Najważniejsze osiągnięcia: Finalista XVII  Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, Laureat XXI  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji organizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Laureat Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Laureat Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA – dla klas 1 szkół średnich organizowanego przez I LO w Jaśle, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA – dla klas 8 szkół podstawowych organizowanego przez SP nr 2 w Jaśle, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat 3 Wojewódzkiego konkursu chemicznego organizowanego przez I LO w Krośnie, Laureat Powiatowego Konkursu Chemicznego „Młody chemik eksperymentuje” organizowanego przez I LO w Jaśle, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe

Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe mógł otrzymać uczeń, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen 4,5 oraz uzyskał co najmniej 1 tytuł laureata w konkursie interdyscyplinarnym, przedmiotowym, tematycznym na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub w olimpiadzie interdyscyplinarnej, przedmiotowej, tematycznej co najmniej drugiego stopnia organizowanych zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 29 stycznia 2002 r.

  • Antoni Baciak (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Maria Czyżowicz (Szkoła Podstawowa nr 1) – Laureat Konkursu z informatyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Łukasz Hendzel (Szkoła Podstawowa nr 2) –  Laureat Konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Patryk Kajor (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu z biologii i chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Antoni Krajewski (Szkoła Podstawowa nr 4) – Laureat Konkursu z biologii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Piotr Lechowski (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat XXVII Edycji Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia;
  • Ida Lenar (Szkoła Podstawowa nr 6) –  Laureat Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Jakub Lewandowski (Szkoła Podstawowa nr 4) –  Laureat VI Edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie,
  • Antoni Moskal (Szkoła Podstawowa nr 12) –  Laureat Konkursu z informatyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Szymon Nowosielski (Szkoła Podstawowa nr 2) –  Laureat Konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty;
  • Anna Świetlicka (Szkoła Podstawowa nr 2) –  Laureat Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty,
  • Gabriela Waśko (Szkoła Podstawowa nr 2) –  Laureat Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Nagrody za wyniki w nauce

Nagroda Burmistrza za wyniki w nauce mogła zostać przyznana uczniowi, który uzyskał wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen 5,7 w klasie V; 5,6 w klasie VI i 5,4 – klasach VII-VIII.

  • Anna Bąk Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Maciej Biedroński Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Michał Bosak Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Michał Brożyna Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Kamila Buglewicz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Gloria Chmiel Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Martyna Cholewiak Szkoła Podstawowa nr 10,
  • Emilia Cioś Szkoła Podstawowa nr 10;
  • Oliwia Ciuła Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Diana Czech Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Norbert Czerwonka Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Szymon Czyżowicz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Zuzanna Ćmiel Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Julia Daniło Szkoła Podstawowa nr 6;
  • Eryk Dobrowolski Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Tomasz Dobrowolski Szkoła Podstawowa nr 7,
  • Wiktoria Dusza Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Filip Dybaś Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Filip Dziadosz Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Emilia Marek Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Dominik Faryj Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Lena Firak Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Zuzanna Gałuszka Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Marlena Gaweł Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Aleksandra Grzyb Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Gabriela Gustek Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Filip Hałucha Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Ewelina Hanula Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Olga Hap Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Wiktor Henzel Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Laura Iossa Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Filip Jakubiński Szkoła Podstawowa nr 8,
  • Laura Janik Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Małgorzata Janik Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Julia Janusz Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Zuzanna Jasińska Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Emilia Jędryczka Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Jakub Kantor Szkoła Podstawowa nr 8,
  • Anika Koba Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Adrian Kołodziej Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Michał Kołodziej Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Malwina Kopcza Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Natalia Kopeć Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Gabriela Korczykowska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Nina Kordyś Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Olga Kordyś Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Wiktor Kozicki Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Kras Kinga Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Lena Kraus Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Tomasz Krupa Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Martyna Lach Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Latoszek Szymon Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Lena Lazar Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Julia Lepucka Szkoła Podstawowa nr 10,
  • Julia Lisowiec Szkoła Podstawowa nr 8,
  • Katarzyna Lisowska Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Julia Lubojemska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Julia Machlarz Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Maria Macieik Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Anna Maczuga Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Igor Małecki Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Anna Mazan Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Kinga Maziarska Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Natalia Mączka Szkoła Podstawowa nr 8,
  • Elżbieta Michowicz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Maja Mikoś Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Kornelia Mikrut Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Gabriela Misiołek Szkoła Podstawowa nr 7,
  • Jakub Motyka Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Barbara Nowak Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Mikołaj Okarma Zespół Szkół Społecznych,
  • Maciej Pabisz Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Tymoteusz Piątek Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Laura Piekarz Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Szymon Pieszczoch Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Natalia Pluta Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Oliwia Pusz Szkoła Podstawowa nr 2,
  • Marek Putlak Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Oliwia Pykosz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Iga Romanek Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Faustyna Róg Szkoła Podstawowa nr 7,
  • Rup Radosław Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Gabriela Ruwińska Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Blanka Smagacka Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Aleksandra Sochacka Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Natalia Sroka Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Paweł Stachacz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Nikola Staniszewska Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Przemysław Stasiowski Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Joanna Stojek Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Szymon Sypień Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Weronika Sypień Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Radosław Szarzyński Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Janina Szmyd Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Adam Szpak Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Maksymilian Szpak Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Emily Świerz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Julia Tarnowska Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Julia Tomkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Paulina Tomkowicz Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Julia Walczak Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Wiktoria Warchoł Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Wiktoria Wielgosz Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Antonina Wilk Zespół Szkół Społecznych,
  • Zuzanna Wiśniowska Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Maja Witusik Szkoła Podstawowa nr 12,
  • Tomasz Wnęk Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Julia Wojdyła Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Karolina Wojnarska Zespół Szkół Społecznych,
  • Wiktoria Woźniak Szkoła Podstawowa nr 6,
  • Mikołaj Wójcik Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Bartosz Zasadny Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Jakub Zawisza Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Joanna Żądło Szkoła Podstawowa nr 1,
  • Natalia Żegleń Szkoła Podstawowa nr 4,
  • Natalia Żmijewska Szkoła Podstawowa nr 2.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.