Jasło: Jasło na światowej mapie kolarstwa - już dziś zapraszamy do gorącego dopingu!

Jasło: Jasło na światowej mapie kolarstwa - już dziś zapraszamy do gorącego dopingu!

18 maja do naszego miasta zawita wielkie kolarstwo. Jasło znajduje się bowiem na mapie tegorocznego ORLEN Wyścig Narodów. Ten międzynarodowy wyścig, który będzie transmitowany w wielu państwach, wystartuje w Czechach, później kolarze przejadą przez Słowację i dotrą do Polski. Od 15 do 19 maja obejrzymy pięć pasjonujących etapów, a wielki sport będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego.

To impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23, w której startują najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata. Rywalizują oni w barwach reprezentacji narodowych. Dwa pierwsze etapy wyścigu rozegrane zostaną na terenie Czech, III etap odbędzie się na Słowacji, natomiast IV i V etap w Polsce.

18 maja IV etap ORLEN Wyścig Narodów swój początek będzie miał w Bukowinie Tatrzańskiej natomiast meta zlokalizowana zostanie w Jaśle na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Basztową. Już dziś zapraszamy Was do gorącego dopingu!

Organizacja takiej imprezy, to także pewne utrudnienia dla naszych mieszkańców, a szczególnie kierowców. 18 maja na czas przygotowania trasy wyścigu, przejazdu kolarzy, a także zjazdu pojazdów technicznych i obsługi, czasowo wyłączone z ruchu zostaną jasielskie ulice.

Na czas przygotowania trasy wyścigu (od 7:00 do 19:30) czasowo wyłączone zostaną: ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Floriańska (od skrzyżowania z ul. Igielną do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Floriańską, ul. Rynek (strona wschodnia) od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Farną – wzdłuż Urzędu Miasta w Jaśle.

Na czas przejazdu kolarzy (od 14:00 do 17:00), czasowo zostaną wyłączone ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Śniadeckich), ul. Kasprowicza (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II).

Na czas zjazdu pojazdów technicznych i obsługi wyścigu (od godz. 15:00 do 17:30 czasowo wyłączone zostaną ul. Farna (od skrzyżowania z ul. Basztową/ P. Skargi do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Gołębia od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Rynek, ul. P. Skargi od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Basztową, ul. Rynek (strona północna) od skrzyżowania z ul. Farną do skrzyżowania z ul. K. Wielkiego, ul. Śniadeckich od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. P. Skargi.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email