Jasło: XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna” w Jasielski Domu Kultury

Jasło: XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna” w Jasielski Domu Kultury

Już od 20 lat nasze przedszkole aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie organizując Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”. To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych dzieci. Jubileuszowy przegląd honorowym patronatem objęli: Senator Rzeczpospolitej Polskiej – Alicja Zając oraz Burmistrz MJ – Ryszard Pabian. „Jesienny koncert” poprowadziła Anna Mroczka.

Tradycyjnie nasz przegląd rozpoczął się głośnym czytaniem w ramach społecznej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nasi goście przeczytali wiersze opisujące piękno jesiennego lasu, znanych polskich autorów literatury dziecięcej. A czytali: Grzegorz Zarzyka, Artur Paczkowski, Renata Łaba, ks. dr Łukasz Hendzel, Kamila Cholewiak-Kiczek, Iwona Trawińska, Leokadia Wróbel.

Jubileuszowy przegląd wzbogacił występ uczniów z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle. Uczniowie zaprezentowali muzykę z najpopularniejszych dobranocek w aranżacji  Wiktora Lorensa nawiązująca do wystawy Muzeum Dobranocek ,,Dobranocka na wesoło’’. Dla nas dorosłych była to sentymentalna podróż w czasie, do chwil dzieciństwa. Wystąpili uczniowie prof. Tadeusza Wróbla przy fortepianie Kornelia Mikrut; puzon- Tomasz Krupa; waltornia-Radosław Szarzyński; trąbka- Jakub Mocek i Norbert Skuba.

Nasze jesienne spotkanie łączymy również z akcją charytatywną „Dzieci dzieciom”, w ten sposób włączamy się w organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle akcję Mikołajkową dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z Jasła i okolic.

W tym roku na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich jasielskich przedszkoli. Jesienne spotkanie rozpoczęły dziewczynki z grupy Motyle , wystąpiły w uroczym tańcu z parasolkami „Taniec w deszczu”  do piosenki przeglądu, która na trwałe zapisała się w nasz przegląd. Kolejnym punktem programu były prezentacje wokalne naszych gości: Przedszkole nr 1 – „Jedyneczki” zaśpiewały  piosenkę pt. ,, Jesienna zagadka’’. „PROMYCZKI” z PM nr 2 zaprezentowały piosenkę pt.,, Jesień znów z nami jest’’. Zespół ,,MOTYLE” z PM nr 6 zaśpiewał  piosenkę pt. ,,O pięknej jesieni”. „MISIE” z PM nr 9 zaprezentowały piosenkę pt. ,,KOLOROWE LIŚCIE”. ,,ELFY’’ z PM nr 10 zaprezentowały piosenkę pt. ,, JUŻ OWOCÓW PEŁEN KOSZ’’. Zespół ,,KRASNALE‘’ z PM nr 11 wykonał  piosenkę pt.,, KOLOROWE LISTKI ”. Kolejny zespół ,, PRACOWITE PSZCZÓŁKI” z PM nr 12  zaprezentował piosenkę pt. ,,WIATR ŁOBUZIAK”. SŁONECZKA” z PM nr 13 wykonały piosenkę pt.,,DAWNO MINĘŁO JUŻ LATO”. Uświetnieniem występów dzieci był taniec gospodarzy ,,Wirujące listki’’. Zespół zaprezentował taniec do piosenki ,,Jesienny rock and roll’’.

Ciekawym elementem przeglądu jak co roku jest  ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej. Modele i modelki zaprezentowały ciekawe i oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli są rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu jest wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to misie-poduszki do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

Na zakończenie  w imieniu wszystkich rodziców miłe słowa podziękowania dla Dyrektor Elżbiety Krzysiak za organizację 20 przeglądów, skierował wiceprzewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Zarzyka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszowej XX edycji Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email