Kolbuszowa: Budowa Parku Niepodległości

Kolbuszowa: Budowa Parku Niepodległości

W przyszłym roku ruszą prace związane z budową Parku Niepodległości. Kolbuszowski Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na jego wykonanie. Wybrana firma na realizację zadania będzie miała czas do końca listopada 2021.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i aranżacji zieleni w ramach zadania pn.: Utworzenie Parku Niepodległości przy ulicy Astrowej w Kolbuszowej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Kolbuszowa” współfinansowanego ze środków UE.

Zakres prac to m.in: przygotowanie terenu, budowa alejek spacerowych i placów, sadzenie roślinności, budowa zbiornika wodnego, wykonanie sieci wodono-kanalizacyjnej i energetycznej.

Do zagospodarowany pozostaje teren na powierzchni 2,5 ha. W parku znajduje się 100 dębów szypułkowych (posadzone one zostały w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości). Projekt został opracowany tak aby uwzględnić wszystkie grupy wiekowe. W parku powstać mają alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci. Zaplanowano także zadaszone siedziska, plac zabaw, zewnętrzną siłownię, trawnik rekreacyjny, łąkę kwietną (z naturalną roślinnością). W parku pojawić się mają liczne krzewy i drzewa.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.